W dniu 03.11.2015 r. odbyło się uroczyste polowanie Hubertowskie rozpoczynające sezon 2015/2016. Jak nakazuje tradycja sezon został rozpoczęty mszą św. odprawioną przez kolegę z Koła Łowieckiego Hubert w Tymbarku- proboszcza  parafii Słopnice Ks. Jana Gniewka.
Słowo Boże wygłoszone przez Kolegę  nawiązywało do idei  łowiectwa w naszym kraju oraz oceny sytuacji myśliwych szykanowanych i nierozumianych przez dużą cześć społeczeństwa i media.
    Uroczyste nabożeństwo zostało zorganizowane w kaplicy polowej pod Wielka Góra w Męcinie.
 Po mszy. św.  Łowczy  Kol. Janusz Trzupek podczas zbiórki dokonał odprawy w czasie której poinformował o rodzaju i ilości zwierzyny przeznaczonej do pozyskania oraz przypomniał zasady bezpieczeństwa, a następnie oddał głos prowadzącemu polowanie Kol.  K. Raczkowi.
    Po rozlosowaniu kart stanowiskowych wreszcie można było wyruszyć w łowisko. Pomimo sprzyjającej pogody Św. Hubert nie rozpieszczał myśliwych- grubej zwierzyny na którą każdy po cichu liczył niestety nie było. W przerwie polowania niezastąpiony gospodarz domku Kol. Stanisław Trzupek poczęstował wszystkich swoim myśliwskim bigosem.
Łowy zostały zakończone uroczystym pokotem zorganizowanym przez Kol. K. Raczka. Na  rozkładzie znalazły się 3 zające pozyskane przez Lucynę Biedroń, przyszłą członkinię naszego Koła, jej męża Kol. A. Biedronia oraz zaproszonego gościa kol. P. Wojaka.
    Dla Kol. Lucyny i Kol. Pawła była to pierwsza pozyskana zwierzyna co było powodem do przeprowadzenia uroczystego chrztu myśliwskiego. Ceremoniału dokonał-prowadzący polowanie   Kol. K. Raczek.
Po Zakończeniu łowów każdy się zastanawiał co przyniesie nam kolejny sezon.

Galeria zdjęć: Polowanie Hubertowskie 2015/16