Polowanie seniorówNa zakończenie każdego roku, tuż przed sylwestrem, organizowane jest polowanie zbiorowe dla myśliwych powyżej sześćdziesiątego roku życia. W tym roku polowanie odbyło się 27 grudnia w łowisku znajdującym się na terenie miejscowości Męcina. W polowaniu oprócz seniorów udział wzięli także młodzi myśliwi, którzy tym razem  tworzyli doświadczoną nagankę. Słoneczna zimowa aura i ujemna temperatura stworzyły idealne warunki do  polowania na zające oraz bażanty. Ukochana knieja obdarowała naszych najstarszych myśliwych zwierzyną w każdym miocie. Doświadczenie i umiejętności strzeleckie seniorów w stu procentach przełożyły się na ilość pozyskanej zwierzyny.


Polowanie seniorówPolowanie zakończyło się tradycyjnym uroczystym obrzędem tzw. „pokotem”. Pozyskanych  było 13 szt. zajęcy oraz 10 szt. bażantów. Królem polowania został kolega Jan Tamowski, który pozyskał cztery zające,  w tym dwa w jednym miocie.
To co najbardziej wszystkich cieszyło podczas polowania to ilość zajęcy i bażantów.
Widok takiej ilości zwierzyny drobnej przypominał polowania lat 70,80 i początku 90-tych. Jest to sukces członków koła którzy przez ostanie kilka lat pracowali nad odbudową pogłowia zająca.  
Łowiectwo jest  pasją  a nie hobby, bo tylko swojej pasji człowiek jest w stanie poświęcić całe swoje życie, czego dowodem są nasi seniorzy. Więcej zdjęć z polowania seniorów


Darz bór

Polowanie seniorów Polowanie seniorów