W dniu 03.11.2018 r. odbyło się uroczyste, hubertowskie polowanie członków KŁ „Jaworz” w Limanowej. Nowy sezon rozpoczęliśmy mszą św. odprawioną w kaplicy w Męcinie celebrowaną przez proboszcza  parafii Słopnice Ks. Jana Gniewka. W tym wyjątkowym dla nas dniu, Słowo Boże wygłoszone przez Kolegę  nawiązywało do idei łowiectwa w naszym kraju oraz oceny sytuacji myśliwych, którzy od dłuższego już czasu są nierozumiani i szykanowani zarówno przez dużą cześć społeczeństwa, jak i media.
  Po zakończonym nabożeństwie zostało udzielone błogosławieństwo na nadchodzący sezon łowiecki. W mszy świętej uczestniczyli również gospodarze zajmujący się kapliczką.
    Ze smutkiem musimy przekazać, że pierwszy raz w historii Koła, zabrakło najmłodszych sympatyków łowiectwa nie tylko na polowaniu, ale też i na mszy świętej. Obowiązujące od nowego sezonu prawo zabrania uczestniczenia dzieci w polowaniach, co nie do końca spotyka się ze zrozumieniem wśród całej rzeszy myśliwych, jak i samych dzieci.


 W uroczystości brał również udział poczet sztandarowy koła.
    Po odprawie myśliwi udali się na łowy, które zakończyły się pozyskaniem byka jelenia, jednego zająca oraz trzech lisów. Królem tych uroczystych łowów został kol. Andrzej Jasica. Polowanie odbywało się w słoneczny dzień, w pięknej górskiej scenerii i zakończyło się uroczystym pokotem oprawionym sygnałami myśliwskimi.
    Niespodziewanych gościem na polowaniu okazał się …… niedźwiedź brunatny, bytujący w naszym łowisku od kilku miesięcy. Dostojny zwierz był sprawcą podniesienia poziomu adrenaliny u wielu kolegów. W ostatnim miocie kol. Szkarłatowi udało się wykonać kilka zdjęć tego pięknego zwierza.