W dniu 20.10.2018 r. odbyło się uroczyste, jesienne zebranie członków KŁ „Jaworz” w Limanowej. Spotkanie było okazją do świętowania 50-tej rocznicy wstąpienia do PZŁ naszego kol. Tadeusza Wojsa, wieloletniego łowczego naszego koła, członka NRŁ oraz jednego z niewielu naszych członków, którzy dostąpili zaszczytu otrzymania najwyższego odznaczenia łowieckiego „Złomu”. Spotkanie rozpoczęło się od omówienia spraw bieżących i przeprowadzenia szkolenia z zakresu regulaminu polowań. Była to też okazja do wręczenia nagród i medali w corocznym konkursie na króla sezonu i na największą liczbę pozyskanych drapieżników. Miło jest nam ogłosić, że królem sezonu 2017/2018, po raz kolejny, został kol. Grzegorz Prędki, a v-ce królem został kol. Rafał Smoleń.  Natomiast w „lisim” konkursie, III miejsce zdobył kol. Dariusz Janiczek, drugie miejsce kol. Lucyna Biedroń, a zwycięzcą został kol. Andrzej Biedroń.

Zarząd koła wręczył zwycięzcom nagrody, zachęcając do dalszej rywalizacji w konkursie, co bezpośrednio przekłada się na wzrost drobnej zwierzyny w naszych łowiskach. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim kolegom, dzięki którym ten konkurs był możliwy do przeprowadzenia.
 Następnie członkowie koła udali się do kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach, gdzie została odprawiona msza dziękczynna w intencji kol. Tadeusza Wojsa.

Nabożeństwo to odprawił nasz kolega ks. Jan Gniewek, proboszcz tamtejszej parafii. W mszy uczestniczyli zaproszeni goście z sąsiednich kół oraz przedstawiciele okręgowych władz PZŁ w osobie byłego przewodniczącego ORŁ w Nowym Sączu kol. Tadeusza Kubackiego. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów udali się do domku myśliwskiego. Po okolicznościowych przemowach podsumowujących barwny okres życia łowieckiego kol. Tadeusza, z okazji tak pięknego jubileuszu został mu wręczony medal okolicznościowy 50-lecia przynależności do PZŁ. Aby uhonorować tak długi i czynny udział we wspólnie spędzonych latach, koledzy z koła ufundowali z tej okazji pamiątkową statuetkę, uwieczniającą współbraci naszego koła. Po oficjalnej części zebrania rozpoczęła się biesiada myśliwska.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ