Jak co roku, tak i w tym również, w dniu 04.11.2017 r. odbyło się uroczyste, hubertowskie polowanie członków KŁ „Jaworz” w Limanowej. Nowy sezon rozpoczęliśmy mszą św. odprawioną w kaplicy pod wieżą widokową na górze „Jaworz” i celebrowaną przez ks. Janusza Urbaniaka, wikariusza z parafii pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie. W wygłoszonej okolicznościowej homilii, która nawiązywała do tradycji łowieckich, ksiądz wikariusz przypomniał o obowiązkach ciążących na myśliwych oraz, a może przede wszystkim, o szacunku jakim powinniśmy darzyć zarówno kolegów, jak i zwierzynę łowną daną nam przez Pana Boga. Przypomniał, że samo pozyskiwanie zwierzyny stanowi tylko część działalności, jaką zajmują się na co dzień myśliwi.


  Po zakończonym nabożeństwie zostało udzielone błogosławieństwo na nadchodzący sezon łowiecki. W mszy świętej uczestniczyli gospodarze zajmujący się kapliczką oraz dzieci myśliwych, które niestety po raz ostatni brały udział w hubertowskim polowaniu. Kolejne ich spotkanie z myśliwymi w lesie możliwe jest po ukończeniu przez nich 18-go roku życia. W uroczystości brał również udział poczet sztandarowy koła, który po raz pierwszy miał okazję wystąpić w pelerynach ufundowanych przez kol. Mieczysława Jańczyka. Równocześnie pierwszy raz w naszym kole zabrzmiał przed polowaniem róg myśliwski, na którym zagrał przyszły adept sztuki łowieckiej, kandydat Nikodem Kopeć.
    Po odprawie myśliwi udali się na łowy, które zakończyły się pozyskaniem 2 dzików oraz jednego zająca. Polowanie odbywało się w słoneczny dzień, w pięknej górskiej scenerii i zakończyło się uroczystym pokotem oprawionym sygnałami myśliwskimi.

>> Więcej zdjęć <<